تبلیغات
السلام علیک یا فاطمة الزهراء (س) - مهمترین معضل طلاق بین زوجین
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

السلام علیک یا فاطمة الزهراء (س)
 
ولایت و امامت،مسائل مرتبط بانظام خانواده، مشاوره خانواده

یاأحمد! لولاک لماخلقت الافلاک،لولا على لماخلقتک،لولافاطمه لماخلقتکما به وبلاگ یاوران حضرت زهراء ( گل یاس علی ) سلام الله علیها خوش آمدید شهادت مادرم فاطمه (س) افسانه نیست!!!! ما تا آخر ایستاده ایم
 
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/10/6 توسط حجت الاسلام سیدعلی امیرفخری

بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از باشگاه خبرنگاران، طلاق آسیبی شبیه مرگ و الدین بر فرزندان واعضای خانواده وارد  و تعادل روحی آنان را بر هم می زند.وی اظهار داشت: امروزه ارتباطات جنس مخالف پیش از ازدواج به صورت افراطی و لگام گسیخته صورت می پذیرد و هیچ گونه اصول اخلاقی و انسانی در این روابط حاكم نیست.بای عوامل اقتصادی، فقر، بیكاری شوهر، اعتیاد، ترك زندگی خانوادگی، فساد اخلاقی و زندانی بودن شوهر را از دلایل گرایش به طلاق عنوان كرد.

این آسیب شناس با اشاره به اینكه یكی از دلایل اصلی وقوع طلاق عدم شناخت صحیح زوجین پیش از ا زدواج است افزود: اگر جوانان آشنائی كامل از یكدیگر داشته باشند و در این صورت با هم ازدواج كنند زندگی مشترك پایدارتری خواهند داشت.وی ادامه داد: ناكارآمدی دفاتر همسر گزینی آثار معكوس منفی داشته و توصیه می شود كماكان جامعه نیازمند به معاصر سازی فرایند انتخاب مراسم و مناسك ازدواج به صورت سنتی شود.

وی ضمن اشاره به تاثیر ازدواج های خیابانی در روند افزایش طلاق اظهار داشت: در این ازدواج ها علاقه به زودی فروكش می كند و آنگاه متوجه عیب های رفتاری و شخصیتی هم نشده كه منجر به دعوا جدایی می شود.وی تاكید كرد: با رشد شهر نشینی و صنعتی شدن یكی از مسائلی كه منجر به طلاق می شود مسئله اقتصادی زنان است كه سبب حذف زن از خانه و خانواده شده و زمینه متلاشی شدن نهادمقدس خانواده را فراهم می آورد.

وی اظهار داشت: اینكه امروزه در بعضی خانواده ها به طور عام داغ بدنامی به طلاق زده نمی شود باعث افزایش روز افزون طلاق خواهد شد.بای با اشاره به تاثیر طلاق بر زندگی فرزندان اظهار داشت: در بسیاری موارد فرزندان دچار اضطراب و كمبود عاطفی شده و در بسیاری موارد دختران خیابانی افراد بزهكار و معتاد محصول چنین خانواده هایی هستند.وی در پایان خاطر نشان كرد: با ایجاد شرایط مناسب برای شناخت زوجین قبل از ازدواج و بدور از افراط و تفریط و از سوئی فراهم آوردن شرایط اقتصادی بهتر در ازدواج به موقع می توان طلاق را كاهش داد.

والسلام علی من اتبع الهدی

طبقه بندی: خانواده، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ